Protetyka stomatologiczna – ekspresowa naprawa protez

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie brakujących zębów, przywrócenie ich funkcji oraz poprawę wyglądu estetycznego pacjenta. W gabinetach PRODENTAL Warszawa Wola i Mokotów wykonujemy kompleksowe leczenie protetyczne.

  • wkłady koronowo-korzeniowe – są wykonywane, gdy naturalna korona zęba ulega znacznemu zniszczeniu, a pozostawiony korzeń zęba możemy wykorzystać jako rusztowanie w którym mocuje się taki wkład. Taka konstrukcja stanowi podbudowę pod koronę protetyczną
  • wkłady koronowe ( inlay/onlay) – stanowią alternatywę dla wypełnień zachowawczych (plomby). Wykonywane z porcelany lub kompozytu na podstawie wycisków. Są wysoce estetyczne, szczelne, pozwalają na wykonanie uzupełnień o ścisłych kontaktach z sąsiednimi zębami
  • licówki – są to porcelanowe uzupełnienia przyklejane do wargowych powierzchni zębów. Zastosowanie ich umożliwia korektę barwy oraz kształtu korony zęba. Przed ich zastosowaniem niezbędna jest wnikliwa analiza warunków zgryzowych u pacjenta, gdyż nie w każdym przypadku możliwe jest ich zastosowanie
  • korony protetyczne – to uzupełnienia stosowane w przypadku znacznego zniszczenia korony zęba nienadającego odbudować się zachowawczo. Mogą być uzupełnieniem protetycznym samodzielnym, bądź stanowić element większej konstrukcji tzw. mostu. W gabinetach PRODENTAL wykonujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej, jak również korony pełnoceramiczne (bez metalu)
  • mosty protetyczne – to uzupełnienia niektórych częściowych oraz pojedynczych braków zębowych. Cementowane na własnych zębach pacjenta, dzięki czemu stanowią bardzo komfortowe i estetyczne rozwiązanie protetyczne. Mosty wykonuje się z tych samych materiałów co korony
Protetyka stomatologiczna, ekspresowa naprawa protez
  • protezy szkieletowe – są to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do uzupełnień mostami. Uznawane za najlepszy wybór spośród protez ruchomych, ponieważ nie niszczą tkanek przyzębia. Ich podstawę stanowi metalowy szkielet, dzięki czemu płyta protezy może być znacznie ograniczona, co bardzo ułatwia przyzwyczajenie się pacjenta do niej
  • protezy osiadające (całkowite lub częściowe ) – mogą być wykonane z twardego akrylu bądź materiałów elastycznych

W gabinetach PRODENTAL wykonujemy także protezy bezklamrowe na zaczepach precyzyjnych, protezy osadzone na implantach. Cena takiej pracy uzależniona jest od projektu.

Zapraszamy na konsultację

Protetyka stomatologiczna, ekspresowa naprawa protez

Wiemy jak bardzo uciążliwe są sytuacje w których dochodzi do uszkodzenia protezy. Rozumiemy także jak ważny jest czas od oddania uszkodzonej protezy do naprawy do momentu w którym powróci ona do Państwa. Zazwyczaj pacjenci mają tylko jedną protezę i jej brak spowodowany uszkodzeniem jest dla nich bardzo męczący i stresujący. Zrobimy wszystko  co w naszej  mocy aby naprawa uszkodzonej protezy przebiegła w ekspresowym tempie.

Z tego powodu ekspresowa naprawa protez jest  dla nas priorytetem. W sytuacji kiedy coś stało się z Państwa protezą prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym gabinetem i przekazanie nam protezy do naprawy dobrze jest wcześniej zgłosić nam to  telefonicznie wtedy szybciej przygotujemy wszystko pod naprawę Państwa protezy.

Po otrzymaniu uszkodzonej protezy zajmujemy się nią natychmiast oceniając co jest niezbędne do naprawy protezy. W zależności od stopnia złożoności naprawy, ekspresowa naprawa protez może czasami niestety zająć nawet kilkanaście dni ale na pewno zrobimy wszystko,  żeby czas naprawy był najkrótszym możliwym gdyż zdajemy sobie sprawę, że każdy dzień bez protezy powoduje u Państwa dyskomfort i problemy natury technicznej z przeżuwaniem pokarmów i tego typu sytuacji.

Każdy przypadek uszkodzenia protezy jest inny więc niestety nie możemy z góry nie widząc uszkodzeń protezy, podać Państwu informacji przez telefon ile dokładnie czasu zajmie naprawa tej protezy ale już na miejscu u nas w gabinecie będziemy w stanie podać przybliżony czas potrzebny na ekspresową naprawę protezy.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w szybkich naprawach protez i jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z bardzo złożonymi uszkodzeniami, gdyż w przypadku dużych uszkodzeń jesteśmy w stanie na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia oraz doskonałych nowoczesnych materiałów do odbudować strukturę protezy i jej układ.

Stomatologia Prodental protetyka Warszawa Wola i Mokotów – stomatologiczne profesjonalne naprawa protez szkieletowych oraz ekspresowa naprawa protez stomatologicznych.